„Měla jsem akci na okruhu v Brně. Najednou slyším řev motoru a pak už jsem letěla vzduchem. Naštěstí jsem díky životku nezůstala bez příjmů a mohla se v klidu uzdravovat.“

Událost: nehoda s těžkým zraněním, 2022
Zotavování: 6 měsíců na lůžku, 6 měsíců postupné rehabilitace

Její život byl modeling. Móda, podpatky, přehlídková mola… Pracovní den na brněnském okruhu měl být jako každý jiný. Jenže vše nakonec bylo jinak.

„Před přehlídkou u brněnského okruhu mě srazila projíždějící formule. Letěla jsem vzduchem…,“ popisuje Iveta.

Probrala se na zemi s tříštivou zlomeninou nohy. „Chvíli to vypadalo, že možná úplně přijdu o nohu, nebudu moci už nikdy chodit. Vždyť chozením se živím,“ vzpomíná.

Rekonvalescence po nehodě byla náročná. Šest měsíců strávila Iveta na lůžku, dalšího půl roku po různých rehabilitacích. „Rok jsem nebyla schopná se pořádně postavit. Do schodů mě musel nosit přítel,“ říká. Bolest, strach, nejistota, co bude dál a zda bude moci pokračovat v tom, co dělala.

Iveta ale nezůstala bez příjmů, měla životní pojištění. „Peníze jsem potřebovala. Kromě běžných výdajů jsem musela kupovat léky, ortézy… Ale první plnění přišlo rychle, po vyhodnocení úrazu, a další pak průběžně během rehabilitace,“ uvádí. Díky životku tak Iveta získala nejen peníze, ale i čas se pořádně uzdravit.

© Copyright 2024, Česká asociace pojišťoven.

Mít životní pojištění
se vyplatí

Díky životnímu pojištění můžete plánovat budoucnost s vědomím, že jste udělali vše pro zajištění blízkých.

O životním pojištění

Na trhu existují dva základní druhy životního pojištění: investiční životní pojištění a rizikové životní pojištění. Obojí slouží k ochraně vás i vašich blízkých v případě nepříznivých životních situací.

Jak se liší rizikové a investiční životní pojištění?

Rizikové životní pojištění je jistotou pro případ úrazu, invalidity nebo smrti. Pokud se vám něco přihodí, vy či vaši blízcí dostanete sjednané pojistné plnění. Investiční životní pojištění poskytuje obdobnou ochranu, ale zároveň dovoluje vložit část prostředků do investic, díky čemuž po konci pojistné lhůty získáte i vaši zhodnocenou investici.

Co je to rizikové životní pojištění

Vážné nemoci či úrazy s sebou přinášejí možnou ztrátu příjmu a vysoké náklady na léčbu. Někdy je nevyhnutelná rekonstrukce bytu na bezbariérový nebo nákup speciálního vozu. Takové náklady se pohybují i v milionech korun. Dobře nastavené rizikové životní pojištění je vám v těchto případech oporou.

Co je to investiční životní pojištění?

Část lidí upřednostňuje investiční životní pojištění, protože chce v jedné smlouvě získat jak pojistnou ochranu, tak možnost vytvářet si dlouhodobou rezervu. Ta jim po skončení pojištění pomůže např. zachovat si životní standard i po odchodu do penze.

Příběhy

Životní pojištění pomohlo za třicet let své existence v několika milionech případů. Přečtěte si příběhy trojice Čechů, kteří jeho pomoc využili.

Výhody životního
pojištění

Rizikové životní pojištění

Ochrana před nepříznivými situacemi

Ohrozil by váš rodinný rozpočet výpadek příjmu? S dobře nastaveným životním pojištěním vám ani nemoc nemusí dělat finanční starosti.

Jistota pro vás i vaše blízké

Nevíte, jak byste si poradili v případě výpadku peněz například v důsledku úrazu? Díky jasně sjednaným pojistným limitům víte, s jakou částkou pro jaký případ můžete vy či vaši blízcí počítat.

Nehoda nezmění váš život od základu

Máte obavy z budoucnosti? Některé věci neovlivníte. Ale jistota finančního plnění v případě dlouhodobého vyřazení z pracovního procesu znamená, že nebudete mít problém s udržením bydlení a životního standardu.

Daňové a další zvýhodnění

Nabízí váš zaměstnavatel příspěvky na finanční produkty? Možná se vztahují i na životní pojištění. Zároveň na něj můžete čerpat daňové výhody.

Flexibilita

Plánujete přírůstek do rodiny? U životního pojištění můžete v jednom produktu dle potřeby pojistit i nové členy vaší rodiny.

Investiční životní pojištění

Kombinace jistoty a investic

Nespokojíte se s málem? Investiční životní pojištění spojuje jistotu pojistné ochrany s možností investic – dosáhnete tak v jednom produktu dvou cílů.

Dlouhodobá finanční rezerva

Chcete se zajistit na stáří? Investiční životní pojištění poskytuje možnost vytvořit si díky investici dlouhodobou finanční rezervu.

Flexibilita v investicích

Nechcete se vázat k jednomu produktu? Zde máte často možnost volby, kam investovat finanční prostředky dle svých preferencí a cílů.

Ochrana před nepříznivými situacemi

Chcete zajistit své blízké? U investičního životního pojištění získáváte jistotu robustní pojistné ochrany před různými riziky, jako jsou nemoci, úrazy či smrt.

Daňové a další zvýhodnění

Nabízí váš zaměstnavatel příspěvky na finanční produkty? Možná se vztahují i na investiční životní pojištění. Zároveň na něj můžete čerpat daňové výhody.